[Strefa Klienta] Kiedy przepisy dotyczące tarczy antykryzysowej wejdą w życie?

Specustawa dotycząca „tarczy antykryzysowej” powinna zostać przyjęta przez Sejm pod koniec tego tygodnia, jutro bądź też piątek – 27.03 2020 r. Wszystkie informacje dotyczące projektu ustawy, które są upubliczniane na wszelkiego rodzaju stronach internetowych nie są wykładnią prawa. Stanowią jedynie punkt odniesienia do przepisów, które dopiero zaczną obowiązywać. Nie jest jeszcze znane ich pełne brzmienie. Szef Kancelarii Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował, że projekt tarczy antykryzysowej jest stale dopracowywany, tak aby spełnił wszelkie oczekiwania przedsiębiorców. Na pytanie Super Expressu, kiedy realnie wejdą w życie przepisy specustawy odpowiedział:

Jeżeli w tym tygodniu zostanie ustawa uchwalona przez Sejm, to jest decyzja marszałka Tomasza Grodzkiego o zwołaniu Senatu, który też, mam nadzieję, przyjmie tę ustawę w perspektywie tygodnia. Pan prezydent już deklarował, że niezwłocznie ustawę podpisze. Realnie patrząc, jest szansa, że stanie się to w ciągu dziesięciu dni, może dwóch tygodni.

Wszyscy zatem muszą uzbroić się w cierpliwość. Dopiero po uchwaleniu przepisów i ich wejściu w życie, wszyscy przedsiębiorcy będą mogli zacząć zastanawiać się z jakich możliwości przewidzianych specustawą mogą skorzystać. Na dzień dzisiejszy mowa jest tylko i wyłącznie o PROJEKCIE ZMIAN.

Opublikowano: 25 marca 2020, red. :